Tedarik Zinciri Profesyonelleri Oscarlarına kavuştu!

Tedarik Zinciri Profesyonelleri Oscarlarına kavuştu!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Tedarik Zinciri Profesyonellerinin Oscarı sayılan ödüller sahiplerini buldu.

Slimstock ve Lojistik Derneği (LODER) ortaklığı ile organize edilen “Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi için yaklaşık 200 şirket başvurularını gerçekleştirdi. Dünya çapında bilinen firmalarının kurucuları ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı “Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi dün gece gerçekleşen gala yemeğinde açıklandı.

 

Önemli konuşmacılar

LODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Gülçin Büyüközkan’ın açılış konuşmasıyla başlayan gece, Slimstock Türkiye Ülke Müdürü Songül Sezer’in organizasyon ile ilgili sözleriyle devam etti. Gecede, Yıldız Holding Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı Nazmi Civil, Pladis Global Stratejik Network Planlama Başkan Yardımcısı Marilyn Gérard ve Kurumsal İletişim ve Eğitim Danışmanı Dr. Cengiz Tavukçuoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Nazmi Civil ve Marilyn Gérard “Tedarik Zinciri gündemi, global tedarik zinciri konuları ve dijitalleşme’’ gibi sıcak konular üzerine tecrübelerini paylaşırken, Dr. Cengiz Tavukçuoğlu’nun sunum başlığı ise ‘’Supply Chain Management için Sosyal C kuşağı Meraklı’’ oldu.

 

Milyon dolarlık tasarruf sağlanıyor

Slimstock Türkiye Ülke Müdürü Songül Sezer, yaptığı açıklamada tedarik zincirinin mal ve hizmetlerin tedarik aşamasından, üretimine ve nihai tüketiciye ulaşmasına kadar birbirini izleyen tüm halkaları kapsadığını hatırlatarak, “Dünyanın önde gelen şirketleri tedarik zincirlerinde yaptıkları iyileştirme, planlama ve yönetim çalışmalarıyla milyon dolarlık tasarruf sağlıyorlar. Türk şirketleri de tedarik zinciri yönetiminin önemini görerek, teknolojinin sunduğu olanaklardan da yararlanarak önemli başarılara imza atıyorlar” dedi.

 

En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri belirlendi

En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri ödülünü alan isimler şöyle: Selma AKYOL (ŞİŞECAM Tedarik Zinciri Direktörü), Fatih Kemal BARIŞ (ÇALIK HOLDİNG Dış Ticaret ve Lojistik Müdürü), Mustafa Kerem BASKONYALI (PAŞABAHÇE Tedarik Zinciri Direktörü), Nazmi CİVİL (ÜLKER Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı), Burak ÇAKIR (WATSONS Satış Operasyon ve Tedarik Zinciri Direktörü), Burçin ÇELİK (CARREFOURSA Tedarik Zinciri Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi), Medih DİZDAR (RENAULT Operasyon Lojistik Direktörü), Nurettin EKİZOĞLU (NOVARTIS Türkiye Teknik Operasyonlar Tedarik Zinciri Müdürü), İsmail ER (ER-BAKIR Lojistik ve Tedarik Müdürü), Ergin ERSİN (COLİNS Global Lojistik ve Bilgi İşlem Direktörü), Özlem KAYA ERDEM (EBEBEK Tedarik Zinciri Direktörü), Aslan KESEN (KOMŞUFIRIN Tedarik Zinciri Müdürü), Cidal KOÇAK (KOTON Global Lojistik Direktörü), Mutlu OCAK (COCA-COLA Tedarik Zinciri Direktörü), Oktay Yemen OKATAN (ŞOK MARKETLER Tedarik Zinciri Direktörü), Eda OKTAY (MEDTRONIC Müşteri Hizmetleri ve Tedarik Zinciri Müdürü), Eylem ÖZGÜR (ECZACIBAŞI Tedarik Zinciri Direktörü), Mesut SAĞIROĞLU (YATAŞ Tedarik Zinciri ve SSH Direktörü), İlyas SALİHOĞLU (ENGLISH HOME Planlama ve Lojistik Müdürü), Sinan SEFAİ (MAVİ JEANS Global Tedarik Zinciri Direktörü), Halim SIRCANCI (KASTAMONU ENTEGRE Tedarik Zinciri Direktörü), Nurgül ŞAHİN BENGİ(HUGO BOSS Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı), Taner TİMİRCİ (HEPSİBURADA Operasyon Grup Başkanı), Erhan TOSUN (HIPP Tedarik Zinciri Müdürü), Arif Özgür VAROLAN (KOÇTAŞ Lojistik ve Tedarik Zinciri Direktörü).

Jüri üyeleri ise LODER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ, LODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülçin BÜYÜKÖZKAN, Kurumsal İletişim ve Eğitim Danışmanı Dr.Cengiz TAVUKÇUOĞLU, Kumport Marine Container Terminal Genel Müdür Yardımcısı Erhan TUNÇBİLEK ve Duet Employer Branding Kıdemli Danışman Binnur ZAİMLER oldu.

 

Proje ödülleri de sahiplerini buldu

‘’Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesinde yer alan adayların 4 farklı kategoride yarıştığı gecede proje ödülleri sektör profesyonellerinin oylaması ile sahiplerini buldu. LODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tanyaş’ın moderatörlüğünde gerçekleşen sunumlarda:En sürdürülebilir proje dalında ödülü KOÇTAŞ Lojistik ve Tedarik Zinciri Direktörü Arif Özgür VAROLAN, en teknolojik proje ödülü COLİNS Global Lojistik ve Bilgi İşlem Direktörü Ergin ERSİN, en yenilikçi proje ödülü WATSONS Satış Operasyon ve Tedarik Zinciri Direktörü Burak ÇAKIR ve en etkin proje ödülü ise ŞOK MARKETLER Tedarik Zinciri Direktörü Oktay Yemen OKATAN’ın oldu.

Menü