Dünyanın önde gelen 200 şirketi İstanbul’a çıkarma yaptı

ISCSI 2015 Uluslararası Tedarik Zinciri Zirvesi’nde, üst düzey yöneticiler İstanbul’da bir araya geldi. Ana teması “Tedarik Zinciri İşbirliği” olan zirveye, uluslararası başarılarıyla öne çıkan yaklaşık 200 şirket katıldı.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Tedarik Zinciri Zirvesi, (3rd International Supply Chain Summit İstanbul-İSCSİ) yaklaşık 200 yerli ve yabancı katılımcıyla 16-17 Eylül tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de yapıldı.

Şimdiye kadar Slimstock, LODER, DSV, ORTEC, SCM tarafından organize edilen ISCSI Zirvesi’nin düzenleyicileri arasına bu yıl Venlo ve THY katıldı. “Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri Listesi” de zirvenin ilk günü Gala yemeğinde açıklandı.

En İyi Tedarik Zinciri Yöneticileri belirlendi

En İyi Tedarik Zinciri Yöneticisi Ödülü’nü alan isimler şöyle: Ramazan ALTINAY ( N11.COM Lojistik Yöneticisi), Necmettin BAŞOL (PEPSICO SC Geliştirme ve Verimlilik Yöneticisi), Sedat BİRİNCİ (ATASUN OPTİK Lojistik Yöneticisi), Hasan BOZAN (KONYA ŞEKER Lojistik Direktörü), Mehmet BOZAN (SEALED AIR Türkiye, Orta Asya, İsrail Tedarik Zinciri Direktörü), Fatmagül CENGAVER (AMCOR FLEXIBLES İSTANBUL Tedarik Zinciri Yöneticisi), Çağrı ÇALIŞIR (CLARIANT Lojistik Bölge Başkanı, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika), Erdem ÇALIŞKAN (FLORMAR SC Direktör ve Yönetim Kurulu Üyesi), Özlem GECİKLİ (POLYPLEX Tedarik Zinciri Direktörü), Burak GÜRCAN (TESCO KİPA Tedarik Zinciri Sipariş ve Geliştirme Müdürü), Mustafa IŞIK (MEDICALPARK Tedarik Zinciri Direktörü), Recai IŞIKTAŞ (FORD OTOSAN Lojistik Yöneticisi), Mehmet KAYA (BIOTA Tedarik Zinciri Yöneticisi), Yelda KUŞÇU (L’OREAL Operasyon Direktörü), İhsan KÜLLÜK (POLİPRO PLASTİK Fabrika Yöneticisi), Osman OCAK (HENKEL Lojistik Yöneticisi), Cemalettin OSMANOĞLU (TUVTURK Fabrika Yönetimi ve Teknik Koordinasyon Yöneticisi), Hüseyin İlteriş ÖZTÜRK (MUDO Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı), Nurgül ŞAHİN BENGİ (HUGOBOSSVP Tedarik Zinciri Yöneticisi), Ömer Onur ŞANSAL ( SIEMENS Lojistik ve Dış Ticaret Yöneticisi), Mine TİRİT (CHIESI İLAÇ Lojistik Yöneticisi), Akın TOROS (AKYÜREK PAZARLAMA Lojistik Operasyon Başkanı), Onur YALÇIN (TOFAŞ Tedarik Zinciri Direktörü), Arif YILDIRIM (KARACA Tedarik Zinciri Direktörü), Cenk YÜKSEL (SAMSUNG Lojistik Başkanı).
Ayrıca, En İyi Sürdürülebilirlik Kategorisi’nde Necmettin BAŞOL (PEPSİCO SC Geliştirme ve Verimlilik Yöneticisi), En İnovatif Kategoride Onur YALÇIN (TOFAŞ Tedarik Zinciri Direktörü), En İyi Teknoloji Kategori’nde Akın TOROS (AKYÜREK PAZARLAMA Lojistik Operasyon Başkanı), En Verimli/Efektif Kategorisi’nde Arif YILDIRIM (KARACA ZÜCCACİYE Tedarik Zinciri Direktörü) ödül aldılar.

Jüri üyeleri ise Şikago De Paul Üniversitesi Profesörü Nezih Altay, LODER Başkanı Prof. Gülçin Büyüközkan, LODER Başkan Yardımcısı Prof. Mehmet Tanyaş, SCM Kurucusu ve Sahibi Martijn Lofvers ve Kumport Deniz Konteyner Terminali VP Ticaret Yöneticisi Erhan Tunçbilek oldu.

Önemli konuşmacılar vardı

Zirvenin konuşmacıları arasında Hollanda’da yaşayan ve The New European Business Confederation tarafından Yılın En Başarılı Girişimcisi seçilen Conclusion’ın kurucusu Murat Kıran vardı. Hero Group Tedarik Zinciri Yönetimi Başkan Yardımcısı Jan Van Rooden dünya çapındaki stratejik planlama trendleri ve öngörüleri üzerine bilgiler verdi. Hafele Türkiye Tedarik Zinciri Direktörü Aysun Savaşkan’ın sunum başlığı ise “Etkin Tahmin Yönetimi İle Stok Optimizasyonu” oldu.
Şikago De Paul Üniversitesi Profesörü Nezih Altay, SCM Kurucusu ve Sahibi Martijn Lofvers, Vanderlande Endüstriyel Otomasyon Global Tedarik Zinciri Direktörü Edgar Beers, Hepsiburada.com Operasyondan Sorumlu Genel Müdürü S. Gürhan Saatçioğlu, LODER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Haluk Cezayirlioğlu, Lenovo Global Lojistik Tedarik Zinciri Yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı Mick Jones da konuşmacılar arasında yer aldı.

Hollanda Venlo Belediyesi işbirliği için geldi

Zirveye destek de veren Hollanda Venlo Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Stephan Satijin Türkiye ile işbirliği imkanlarını görüşmek ve araştırmak için ekibiyle birlikte İstanbul’daydı. Satijin, Avrupa’da faaliyet gösteren Türk şirketlerini lojistik ve depo yatırımları için Venlo’ya davet etti.

Milyon dolarlık tasarruf sağlanıyor

Slimstock Türkiye Ülke Müdürü Songül Sezer, yaptığı açıklamada tedarik zincirinin mal ve hizmetlerin tedarik aşamasından, üretimine ve nihai tüketiciye ulaşmasına kadar bir birbirini izleyen tüm halkaları kapsadığını hatırlatarak, “Dünyanın önde gelen şirketleri tedarik zincirlerinde yaptıkları iyileştirme, planlama ve yönetim çalışmalarıyla milyon dolarlık tasarruf sağlıyorlar. Türk şirketleri de tedarik zinciri yönetiminin önemini görerek, teknolojinin sunduğu olanaklardan da yararlanarak önemli başarılara imza atıyorlar” dedi.
Geleneksel hale gelen Tedarik Zinciri Zirvesi’nin bu yıl üçüncüsünü ve En İyi Tedarik Zinciri Yöneticisi Ödülü’nün ikincisini gerçekleştirdikleri için çok memnun olduklarını söyleyen Sezer, yeni ve sektöre yön veren uluslararası alandaki küresel tedarik zinciri trendlerinin paylaşılmasını sağlamayı, bugünün ve yarının Tedarik Zinciri ve Lojistik yöneticilerini sosyal ortamlarda bir araya getirerek, işbirliğini artırmayı amaçladıklarını belirtti.

Menü