6. “Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” Listesi Açıklandı

SCP Clup Bünyesinde, Slimstock ve Lojistik Derneği (LODER) ortaklığı ile bu yıl altıncısı düzenlenen “Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” ödüllerine kavuştu. Pandemi dolayısıyla ilk kez online olarak düzenlenen ödül törenine Türkiye ekonomisine yön veren büyük firmaların üst düzey yöneticileri katıldı. Açılış konuşmasının Slimstock Türkiye Genel Müdürü Songül Sezer ve LODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan tarafından yapılan ödül töreninin moderatörlüğünü ise LODER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş ve LODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan üstlendi.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Songül Sezer:’’ Öncelikle katılım yapan tüm şirketlere ve temsilcilerine teşekkür ederim. “Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri listesi” her yıl heyecanla bekleniyor. Pandemi nedeniyle bu yıl online platformda gerçekleştirdiğimiz ödül törenimize ilginin bu kadar fazla olması bizleri hem heyecanlandırdı hem de geçen altı sene de ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösterdi.

Şartların bu kadar zor olduğu şu dönemde bile tahminimizden fazla başvuru aldık. Bu bizi çok mutlu etti. Bu katılım bize, Türkiye’de bu anlamda iyi yolda olduğumuzu gösterdi. Gelenekselleşen ödül törenimiz, Tedarik Zinciri profesyonellerinin bir araya geldiği, projelerini paylaştıkları bir platform haline geldi. Sizlerin bu heyecanını görmek, bizi motive ediyor ve daha fazlasını yapmaya itiyor’’ dedi. Sezer sözlerine şöyle devam etti: ’’Her sene keyifle, yüz yüze gerçekleştirdiğimiz ödül törenimizi gönül isterdi ki aynı şartlarda gerçekleştirelim ama pandemi sürecinde sizlerin sağlığını riske atamazdık. Her yıl artan heyecanınızı gördük. Bu heyecanınızı, bu yıl da devam ettirmek istediğimizden online platformda bir araya geldik. Katılım gerçekleştiren Tedarik Zinciri profesyonellerimize sonsuz teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı. LODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan ise konuşmasında, “Bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 sürecinde şirketlerde Tedarik Zinciri yöneticileri öne çıktılar. Bu süreçte Tedarik Zinciri yapılarını dirençli ve çevik kılmayı başaran “lider” Tedarik Zinciri yöneticileri, süreci en başarılı şekilde atlatarak şirketlerinin rekabetçi ortamda sürdürülebilirliğini sağladılar ve sağlıyorlar. İçinde bulunduğumuz olağanüstü durumda altıncı defa açıkladığımız listeyle Tedarik Zinciri Yönetiminin önemini ve bu alanda Türkiye’de başarılı uygulamalar gerçekleştiren değerli liderleri daha da görünür kılmayı amaçladık. Geçtiğimiz yıllarda ve bu yıl listeye giren bütün tedarik zinciri profesyonellerimizi içtenlikle tebrik ediyor ve başarılarının
devamını diliyoruz” diye konuştu.

LODER Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mehmet Tanyaş da kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Tanyaş konuşmasında şunlara değindi:’’ Öncelikle altı yıldır yolumuza birlikte devam ettiğimiz Slimstock ailesine teşekkür ederim. Birlikte çok güzel bir yola girdik ve bu yolda büyük başarılar elde ettik. Sektörümüzün önemli isimlerini ağırladığımız törenlerde çok şey öğrendik. Öğrenmeye de devam ediyoruz. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada Tedarik Zinciri kavramının önemi her geçen gün artıyor. Ülkemizdeki profesyonellerimizin her yıl törenimize göstermiş oldukları ilgi bizleri çok mutlu ediyor. Bu organizasyonda LODER olarak biz de Slimstock ailesine gereken desteği vermeye çalışıyoruz’’ dedi.
Ödül töreninin davetli konuşmacısı olan Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Kıvanç Zaimler, tecrübe ve bilgi birikimini iş dünyasının önemli isimleri ile paylaştı. Liderlik ve Sürdürülebilirlik üzerine konuşma yapan Zaimler ‘’Sürdürülebilirliği desteklemek için Sabancı Grubu olarak yenilenebilir enerji yatırımlarını
arttıracağız’’ diye belirtti.

“Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri”ni belirleyen jüride bu yıl LODER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, LODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan, THY Kargo Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen, Kumport Liman İşletmeciliği Genel Müdür Yardımcısı Erhan Tunçbilek ve INSEAD Tedarik Zinciri Yönetimi programının Akademik Direktörü ve Operasyon Yönetimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enver Yücesan yer aldı.

Bu yılki Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri

Jürinin belirlediği bu yılki “Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesi alfabetik sıralama ile açıklandı.

Ödül Alan Profesyoneller

Aylin Düzgün

Toyo Ink Tedarik Zinciri Müdürü

Banu Çelik

Şişecam Düzcam Tedarik Zinciri Direktörü

Emel Gülşen

Nestle Tedarik Zinciri Direktörü

Işıl Dönmez Seyhan

Boehringer Ingelheim Tedarik Zinciri Direktörü

Necmettin Başol

Doğadan Tedarik Zinciri Direktörü

Onur Karaaslan

Getir Chief Availability Officer

Ufuk Güler

Abdi İbrahim İlaç Tedarik Zinciri ve Satınalma Direktörü

Zeynep Galiba

Divan Tedarik Zinciri, Satış ve Üretim Genel Müdür Yardımcısı

Ödül alan profesyoneller şu isimlerden oluştu:
Necmettin Başol (Doğadan Tedarik Zinciri Direktörü)
Banu Çelik (Şişecam Düzcam Tedarik Zinciri Direktörü)
Işıl Dönmez Seyhan (Boehringer Ingelheim Tedarik Zinciri Direktörü)
Aylin Düzgün (Toyo Ink Tedarik Zinciri Müdürü)
Zeynep Galiba (Divan Tedarik Zinciri, Satış ve Üretim Genel Müdür Yardımcısı)
Ufuk Güler (Abdi İbrahim İlaç Tedarik Zinciri ve Satınalma Direktörü)
Emel Gülşen (Nestle Tedarik Zinciri Direktörü)
Onur Karaaslan (Getir Chief Availability Officer)

Tayfun Namdar (Pladis Global Tedarik Zinciri Direktörü)
Leyla Öz (Novo Nordisk Tedarik Zinciri ve Ticaret Müdürü)
Nida Öztürk (ABB Tedarik Zinciri Müdürü)
Gürhan Saatçioğlu (Metro Tedarik Zinciri Direktörü)
Dr. Mehmet Sarıdoğan (Torun Bakır Satınalma ve Lojistik Müdürü)
Osman Evren Şen (LC Waikiki Global Lojistik Direktörü)
Emine Taşçı (GSK Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Tedarik Zinciri Strateji Direktörü)
Yeliz Tavşan (Siemens Healthcare Tedarik Zinciri Direktörü)
Erk Ulugün (P&G Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Tedarik Zinciri Operasyonları Kıdemli Direktörü)
Onur Uzun (Farmazon Tedarik Zinciri Müdürü)
Cenk Yüksel (Medtronic Lojistik Direktörü, EMEA Gelişen Pazarlar)
Ender Yüksel (Vestel Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı)

Proje ödülleri de sahiplerini buldu

Prof. Dr. Mehmet Tanyaş’ın moderatörlüğünde bu yıl yine ‘’Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” listesinde yer alan adaylar projeleriyle “En Sürdürülebilir/Dirençli”, “En Teknolojik”, “En Yenilikçi” ve “En Etkin / Etkili” kategorilerinde yarıştılar. Adaylar, projelerini jüri üyeleri ile önceden paylaştılar. Kazanan projelerin sunumları ise online platformda katılımcılara gerçekleştirildi. “En Sürdürülebilir/ Dirençli” proje dalında ödülü Doğadan Tedarik Zinciri Direktörü Necmettin Başol,“En Teknolojik” proje ödülü Torun Metal Satınalma ve Lojistik Müdürü Dr. Mehmet Sarıdoğan, “En Yenilikçi” proje ödülü Divan Tedarik Zinciri, Satış ve Üretim Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Galiba’nın oldu. “En Etkin / Etkili”
proje ödülünü ise Farmazon Tedarik Zinciri Müdürü Onur Uzun kazandı.

Bu yıl ilk kez Globaldeki En Etkili Türk Tedarik Zinciri Profesyonelleri de belirlendi

Bu yıl ilk kez globalde Tedarik Zincirini başarıyla yürüten Türk profesyonellerini de ödüllendirmek istediklerini söyleyen LODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan sözlerine şöyle devam etti:’’ Sadece ülkemizde değil dünyada bizleri temsil eden tedarik zinciri profesyonellerimizi de unutmak istemedik. Yaşadığımız zor günlerde, kilometrelerce uzakta da olsak başarılı yöneticilerimize ulaşmak ve kendilerini bir nebze mutlu etmek amacıyla bu yıl globalde bizleri temsil eden üç profesyonelimizi 2020 Global En Etkili Türk Tedarik Zinciri Profesyonelleri olarak belirledik. Listeye adını yazdıran Danone Waters Endonezya Tedarik Zinciri Direktörü Tuğba Arıkan’ı, Çalık World Hollanda Avrupa Lojistik ve Dış Ticaret Yöneticisi Robert Ateş’i ve Chalhoub Group BAE Global Tedarik Zinciri Direktörü Cidal Koçak’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz’’ dedi.

“7. Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri”, bu sene 1 Aralık’ta gerçekleşecek.

Etkinlik Konumu

Menü